O nas

Historia naszej firmy zaczyna się 40 lat temu, kiedy to dwaj bracia, Jarosław i Ryszard Binkowscy otwierają pierwszy zakład piekarniczy w rodzinnym Jeziorku. Ciężka praca, poświęcenie i wrodzona przedsiębiorczość przynosi efekty. Chleb z Jeziorka zyskuje uznanie w oczach klientów, doceniających wypieki Braci Binkowskich za znakomity smak i zawsze najwyższą jakość. Założyciele biznesu rozwijają przedsiębiorstwo dokonując w kolejnych latach działaności udanych akwizycji. W roku 2000, Założyciele przejmują zakłady piekarniczo-cukiernicze w Bodzechowie, w kolejnym roku zakupiona zostaje piekarnia w Rudkach a w roku 2002 w skład przedsiębiorstwa wchodzi przejęta piekarnia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Bracia Binkowscy modernizują zakłady wyposażając je w nowoczesne linie produkcyjne pozwalające systematycznie rozszerzać ofertę, która trafia do coraz większej liczmy klientów tak w kraju jak i za granicą. Perłą w koronie jest nowo zakupiony zakład w Nosach-Poniatkach, w którym w latach 2021-2024 zainstalowane zostają nowoczesne linie produkujące chleby tostowe oraz pieczywo żytnie pasteryzowane. W ciągu czterech dekad z małej rodzinnej piekarni, Mister staje się grupą zakładów, których powierzchnia produkcyjna przekracza 20 000 m2. Rozwijający się biznes angażuje młode pokolenie Binkowskich, Karol i Grzegorz przejmując kluczowe role managerskie biorą na siebie ciężar zarządzania rozrastającą się Firmą. W planach na najbliższą dekadę znajdują miejsce przedsięwzięcia, których realizacja zapewni dalszy dynamiczny rozwój Firmy. Najnowszy projekt inwestycyjny obejmujący nowoczesne instalacje piekarnicze, pozwoli Firmie konkurować z najbardziej nowoczesnymi zakładami Europy. Sztuka pieczenia chleba poparta sztuką zarządzania wzrostem Firmy jest niewątpliwie dewizą rodzinnego biznesu Binkowskich!

Tytuł projektu: Zwiększenie konkurencyjności Zakładu Produkcji Artykułów Spożywczych "Mister" Karol Binkowski, Ryszard Binkowski Spółka Jawna poprzez rozszerzenie działalności na nowe rynki zagraniczne.

Cel projektu i planowane efekty: Celem umiędzynarodowienia Zakładu Produkcji Artykułów Spożywczych "Mister" Karol Binkowski, Ryszard Binkowski Spółka Jawna jest wzrost renomy marki zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym, pozyskiwanie nowych klientów zagranicznych oraz zapewnienie ciągłości produkcyjnej i sprzedażowej oferowanych produktów.

wartość projektu: 431 000.00 PLN

wkład Funduszu Europejskiego 366 350.00 PLN